Frezowanie plexi

Frezowanie to proces obróbki mechanicznej, w trakcie której możliwe jest tworzenie skomplikowanych kształtów, otworów czy innych detali w plexi. Materiał ten jest tworzywem sztucznym swoim wyglądem przypominającym szkło, jednak mającym nieco inne właściwości. Jest bardziej odporne na próby uszkodzenia — upadający przedmiot z plexi nie potłucze się tak, jak szklany, dzięki czemu tworzywo zyskało uznanie w wielu branżach. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia zlecenia na frezowanie plexi.

Obróbka plexi na ploterze frezującym CNC

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, w skład którego wchodzi między innymi ploter frezujący CNC o polu roboczym 2000 x 1500 mm. Nasi Klienci mogą mieć stuprocentową pewność co do precyzji frezowania plexi, terminowości, jak również elastycznego podejścia do każdego zlecenia. Dysponujemy bogatym doświadczeniem, o którym świadczy między innymi ogromna baza dotychczasowych realizacji — można się z nimi zapoznać w zakładce Galeria. Dzięki profesjonalizmowi oraz specjalistycznym maszynom zapewniamy krótkie terminy realizacji.

Produkcja elementów z plexi techniką frezowania CNC

Do największych zalet plexi należy zaliczyć całkowitą transparentność (porównywalną ze szkłem), termoplastyczność, a także odporność na najróżniejsze czynniki środowiskowe, w tym zmienną temperaturę, wilgoć czy potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Ponieważ w określonej temperaturze plexi staje się materiałem plastycznym, można wykonywać z niego elementy o najróżniejszych kształtach, również obłych. W celu nadania przedmiotom określonych właściwości i parametrów stosuje się też obróbkę poprzez frezowanie CNC. W ten sposób można wykonać między innymi otwory, wzory albo inne detale. Zapraszamy do skontaktowania się z PLEXISTUDIO w celu zlecenia fachowcom usługi frezowania plexi — na podstawie otrzymanych informacji przedstawimy wstępną wycenę, a także szacowany czas realizacji.